Aktualności 2011/2012


22.08.2012

Posiedzenie Rady Pedagogicznej

Dyrektor Zespołu Szkół w Gręboszowie informuje, że posiedzenie Rady Pedagogicznej przed inauguracją roku szkolnego  2012/2013 odbędzie się  w dniu 28 sierpnia 2012r. o godz. 9.00

02.07.2012

Życzenia na wakacje

Radosnych, pełnych słońca i bezpiecznych wakacji, udanego wypoczynku

02.07.2012

Zakończenie roku szkolnego 2011/2012

29 czerwca zakończyliśmy  rok szkolny. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście w osobach: Przewodniczący Rady Gminy - p. W. Wytrwał, dyrektor GCKiCz -p. W. Lizak oraz Rodzice. Po części oficjalnej wszyscy udali się na salę gimnastyczną, aby obejrzeć występ szóstoklasistów, żegnających szkołę podstawową. Pożegnanie dość nietypowe, bo nowy rok szkolny rozpoczną razem z nami - tyle, że już w roli gimnazjalistów.  Świetny występ, już po raz kolejny pokazał, jak wspaniałą mamy młodzież. 

02.07.2012

Dyskoteka 4 - 6

27 czerwca uczniowie klas 4 – 6  żegnali rok szkolny, bawiąc się na dyskotece. Tradycyjnie już o oprawę muzyczną zadbała p. Emilia Misterka, a energii do tańca dodawał poczęstunek przygotowany przez naszych wspaniałych Rodziców. Wszyscy bawili się doskonale. Dziękujemy.

27.06.2012

Wycieczka klas IV - VI

W poniedziałek 25 czerwca uczniowie z kl. IV-VI uczestniczyli w wycieczce do Kopalni Soli w Bochni . Zwiedzanie podziemi najstarszej polskiej kopalni soli rozpoczęło się zjazdem głównym szybem na głębokość 176 m. Było niezwykłą wyprawą przez najpiękniejsze i najciekawsze wyrobiska. Obejmowały one unikatowe komory o charakterystycznym kształcie , kaplice z pięknymi rzeźbami i malowidłami, a także narzędzia i urządzenia górnicze, którymi posługiwano się przed wiekami. Uczniowie mogli zobaczyć jedyną na świecie Podziemną Ekspozycję Multimedialną. 

26.06.2012

Wędrówka po Pogórzu Ciężkowickim

16 czerwca uczniowie klasy szóstej dokonywali podsumowania swoich szkolnych osiągnięć na wycieczce w Ciężkowicach. A, że sukcesów sporo, piękne krajobrazy i czyste powietrze, podsumowanie trwało cały dzień. Pogoda dopisała, kiełbaska smakowała, a więcej szczegółów w galerii… Zapraszamy!

20.06.2012

Historyczne zwycięstwo szóstoklasistów

Miło nam poinformować, że uczniowie z klasy VI znaleźli się na liście finalistów konkursu „Zachować dla przyszłych pokoleń"- poszukujemy miejsc związanych z walką o niepodległość Polski. Konkurs organizowany był przez Muzeum Armii Krajowej im. Gen. Emila Fieldorfa "NILA" w Krakowie w ramach Małopolskiego Programu Edukacji Patriotycznej i Obywatelskiej we współpracy z Małopolskim Kuratorium Oświaty. Konkurs polegał na opisaniu obiektu: np. tablicy pamiątkowej, pomnika, mogiły oraz dołączeniu odpowiedniej dokumentacji fotograficznej. Finaliści z naszej szkoły to: Michał Motyka, Kamil Borek, Jakub Czuj (praca o Pomniku Grunwaldzkim 1410-1910) oraz Ewelina Dziubla i Angelika Niejadlik (praca o Pomniku pamięci Polaków pomordowanych przez Własowców 1944 roku w Ujściu Jezuickim).Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 22 czerwca w Muzeum AK w Krakowie. Gratulujemy!

18.06.2012

Kolejny sukces matematyczny

 10 szóstoklasistów ( już po raz drugi w tym roku szkolnym) wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym – Panda, uzyskując bardzo dobry wynik:

11.06.2012

"Mistrz pięknego czytania"

     Z okazji przypadającej w tym roku  200 rocznicy opublikowania baśni braci Grimm, biblioteka szkolna w dniach 5 i 6 czerwca zorganizowała konkurs czytelniczy w którym wzięło udział 7 uczniów z kl. II-III i 16 uczniów z kl. IV-VI.  Pierwsze miejsce i tytuł ,,Mistrza pięknego czytania baśni” w kategorii klas młodszych wywalczył  Łukasz Bociek. Kolejne lokaty to: II m.-  Karolina Sarat, III m.- Anna Dąbroś. Na ten sam tytuł w kategorii kl .IV-VI zasłużyły ex. Kamila Januś i Aleksandra Misiaszek. Drugie miejsce przypadło ex. Natalii Klucz i Katarzynie Sarat, a trzecie - Paulinie Grabiec.

11.06.2012

Tydzień Języków

   Nasza Szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii społecznej "Język to podstawa. Ucz się języków" biorąc udział w konkursie Let’s Win w ramach Tygodnia Języków 25.V. – 3.VI. Celem kampanii jest zwrócenie uwagi Polaków na znaczenie znajomości języków wobec Mistrzostw Europy EURO 2012 i związanego z tym napływem obcojęzycznych gości. Uczniowie klas III – VI wykonali prace graficzne związane tematycznie z Euro 2012, które zostały zamieszczone na stronie internetowej www.tydzienjezykow.pl. Internauci będą oddawać głosy na prace do 17 czerwca.

04.06.2012

Dzień Dziecka

Tegoroczny Sportowy Dzień Dziecka w naszej Szkole upłynął pod znakiem Euro 2012. Uczniowie klas IV – VI przygotowali i przedstawili skecze oraz piosenki związane z mistrzostwami w piłce nożnej. Następnie wzięli udział w zgaduj – zgaduli oraz grach i zabawach sportowych. W przerwie sportowych zmagań Rada Rodziców przygotowała dla dzieci słodki poczęstunek.

05.06.2012

Święto Rodziny

Rodzina to szczególne miejsce, w którym dzieci mogą bezpiecznie dorastać otoczone miłością swoich rodziców i rodzeństwa. Rodzice są pierwszymi i najważniejszymi nauczycielami, pokazują dzieciom świat i uczą jak  żyć – tak otworzył Święto Rodziny w naszej szkole konferansjer,  31 maja 2012 roku. Powiązano ze sobą dwa ważne dla dzieci święta: Dzień Matki i Ojca. Podczas uroczystej akademii uczniowie z klasy I, II i III przedstawili swoje umiejętności wokalne i aktorskie w czasie prezentacji: piosenek, krótkich scenek kabaretowych oraz recytacji wierszy. Na zakończenie spotkania dzieci zaśpiewały 100 lat, złożyły życzenia i wręczyły własnoręcznie przygotowane, drobne upominki. Spotkania takie są ważne, zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców.

01.06.2012

"Książka naszym przyjacielem"

Miesiąc maj oprócz kwiatów przynosi nam ogród kolorowych książek.Już tradycyjnie ten miesiąc jest im właśnie poświęcony. Z tej okazji Uczniowie kl. IV przygotowali apel podczas którego poprzez wiersze, inscenizację, ciekawostki o książce, piosenkę, starali się udowodnić, że ,,książka może być naszym przyjacielem”.

13.05.2012

Zebranie z Rodzicami

Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców na zabranie, które odbędzie się 15 maja (wtorek) o godzinie 17.00.

13.05.2012

Wiwat 3 Maja

30 kwietnia w naszej Szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji  221 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy I i III przygotowali wspaniały program artystyczny przedstawiający okoliczności uchwalenia Konstytucji oraz jej znaczenie.

13.05.2012

Ostateczny wynik Adriana

Z radością informujemy, że Adrian Morawiec przeszedł już wszystkie cztery etapy Małopolskiego Sprawdzianu Wiedzy z Języka Angielskiego i ostatecznie zajął wysokie - VII miejsce. Serdecznie gratulujemy!

29.04.2012

Do otwarcia tuż, tuż...

Mamy już wybudowaną piękną halę sportową przy Naszej Szkole. Trwają  tylko prace wykończeniowe wewnątrz i wokół obiektu.  Zamontowany  w hali elektroniczny zegar odmierza już czas do uroczystego jej otwarcia.

29.04.2012

Nabór 6-latków do szkoły

Uprzejmie informuje się rodziców  dzieci 6-letnich, zamieszkałych w obwodzie Szkoły Podstawowej im. mjra H. Sucharskiego w Gręboszowie, że zapisy do klasy pierwszej  na rok szkol. 2012/2013 są przyjmowane w sekretariacie Szkoły od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 15.30.

29.04.2012

Wyniki konkursu

23 kwietnia ogłoszono wyniki I Ogólnopolskiego Konkursu z Języka Angielskiego dla klas czwartych, w którym wzięło udział jedenastu uczniów z naszej szkoły. Najlepsza w szkole i zarazem w Polsce okazała się Aleksandra Olearczyk zajmując I miejsce (97,5/100 p.)  

23.04.2012

Apel z okazji Dnia Ziemi

W dniu 23 kwietnia 2012 roku w naszej Szkole odbył się apel z okazji Dnia Ziemi, przygotowany przez uczniów klasy II. Dzieci poprzez krótkie scenki pragnęły przekazać zebranym koleżankom i kolegom, prawdę oczywistą, że należy dbać o stan naszego środowiska, zapobiegać wyginięciu rzadkich gatunków zwierząt oraz roślin. Należy zalesiać naszą planetę, sortować śmieci, brać udział w sprzątaniu świata, zaczynając od najbliższego otoczenia: swojego pokoju, klasy, podwórka, otoczenia wokół szkoły. Każdy z nas uświadomił sobie, że „...czas najwyższy , by otoczyć wreszcie starą, dobrą Ziemię naszą troską i miłością, jak ramieniem.”

22.04.2012

Adrian laureatem!

17 IV ogłoszono wyniki  III finałowego etapu Małopolskiego Sprawdzianu Wiedzy z Języka Angielskiego. 30 uczniów zakwalifikowało się do już ostatniego IV etapu. Wśród szczęśliwców, znalazł się ponownie Adrian Morawiec zajmując jak na razie V miejsce. Wraz z pozostałymi uczestnikami zawalczy o miejsce na podium podczas egzaminu ustnego 27.IV w Krakowie. Naszemu laureatowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

22.04.2012

Pamiętamy...

Z okazji 72 rocznicy zbrodni katyńskiej uczniowie klasy V przygotowali uroczysty apel. Przypomnieli o tragicznych losach polskich oficerów zamordowanych na sowieckiej ziemi, a także o ofiarach katastrofy samolotu prezydenckiego z 10 kwietnia 2010r.

05.04.2012

Wesołego Alleluja

Szeptane w podziwie, wykrzyczane w triumfie

05.04.2012

Apel wielkanocny

,,Krzyż jako znak zbawienia"- pod takim hasłem uczniowie kl. IV przygotowali apel wielkanocny. Jego celem było podkreślenie znaczenia krzyża, który jest znakiem naszego zbawienia, pojednania z ludźmi.

05.04.2012

Sprawdzian szóstoklasisty

Tradycyjnie już w kwietniu szóstoklasiści zmagają się ze SPRAWDZIANEM W SZÓSTEJ KLASIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ. W tym roku w naszej Szkole 24 uczniów klasy VI sprawdzało swoją wiedzę 3 kwietnia. Pracowali bardzo solidnie i nikt nie opuścił sali przed zakończeniem.

03.04.2012

Uroczysta akademia - Tobie Ojcze Święty

To już 7 lat, jak odszedł do domu Pana  nasz ukochany Ojciec  Święty Jan Paweł  II. Z tej okazji klasy IV – VI przygotowały i przedstawiły w kościele w Gręboszowie wspaniały program literacko – muzyczny  „TOBIE  OJCZE ŚWIĘTY”. Uczniowie przypomnieli ostatnie chwile ziemskiego życia Ojca Świętego widziane oczami kardynała Stanisława Dziwisza oraz uroczystość Jego beatyfikacji. Szczególną uwagę zwrócili na troskę Jana Pawła II o przyszłość  Europy i rolę Polski w Unii Europejskiej. Zapewnili, że nie pozwolą, by „Europa zapomniała o Bogu”.

19.03.2012

Podsumowanie projektu DBI

15 marca odbył się uroczysty apel będący podsumowaniem projektu DBI. Uczniowie przypomnieli historię Międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu oraz jego cele. Przedstawili także  zwycięzców licznych konkursów organizowanych w ramach projektu. Punktem kulminacyjnym były scenki dramowe  ukazujące różne zagrożenia w sieci, przygotowane przez uczniów klasy szóstej pod kierunkiem pani Emilii Misterki. Wspaniała gra „młodych aktorów” oraz ciekawy sposób prezentacji sprawiły, że apel ten pozostanie na długo w naszej pamięci. Więcej informacji dotyczących podsumowania projektu w zakładce Dokumenty .

28.02.2012

Sukces Adriana

Znana jest już lista 146 uczniów, którzy zakwalifikowali się do III etapu Małopolskiego Sprawdzianu Wiedzy z Języka Angielskiego. Wśród nich znalazł się Adrian Morawiec ze znakomitym wynikiem 93/100 p. Naszemu zwycięzcy gratulujemy i życzymy powodzenia podczas III etapu, który odbędzie się w Krakowie. Good luck Adrian!

11.02.2012

Życzenia na ferie

Dobiegło końca pierwsze półrocze roku szkolnego 2011/2012.

11.02.2012

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Dnia 21 lutego na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.

06.02.2012

Zebranie z Rodzicami

Miło nam poinformować, że zebranie z Rodzicami podsumowujące efekty pracy dydaktyczno-wychowawczej w I półroczu odbądzie się 9 lutego (czwartek). Rozpoczęcie o godzinie 16.00 spotkaniem ogólnym z Dyrektorem Szkoły. Serdecznie zapraszamy.

06.02.2012

Dzień Bezpiecznego Internetu

Nasza Szkoła zgłosiła swój udział w projekcie dotyczącym  Dnia Bezpiecznego Internetu.

06.02.2012

Konkurs z języka angielskiego

3 lutego 2012 roku odbył się I Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych The United States and the United Kingom. Spośród 26 uczestników z klas III-VI najlepsi okazali się:

04.02.2012

Karnawał trwa...

Bawimy się również my. 31 stycznia odbyła się zabawa choinkowa klas I – III, a 1 lutego balowały klasy IV – VI. O oprawę muzyczną imprezy młodszych klas zadbał pan Wiesław Lizak, a na balu klas starszych w rolę wodzireja wcieliła się pani Emilia Misterka. Wszyscy bawili się doskonale. Świetna muzyka, liczne konkursy, wspaniała atmosfera i mnóstwo smakołyków od Rodziców sprawiły, że długo jaszcze będziemy wracać wspomnieniami do tych imprez. Serdecznie za to dziękujemy.

27.01.2012

Konkurs historyczny

25 stycznia 2012 roku dziewięcioro uczniów z klas V i VI przystąpiło do szkolnego konkursu tematycznego
"O wolność Rzeczypospolitej. Tadeusz Kościuszko i książę Józef Poniatowski - żołnierze wolności".
I miejsce zdobył Michał Motyka - klasa VI
II miejsce Wiktoria Świętek - klasa V
III miejsce Paulina Dąbroś - klasa VI
Serdecznie gratulujemy laureatom.

23.01.2012

Turniej tenisa stołowego

 23 stycznia został rozegrany Szkolny  Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego Dziewcząt. Wzięło w nim udział 14 uczennic z klas IV – VI. Oto zwycięska trójka: I miejsce  Izabela Tyrcha (kl. VI), II miejsce  Zofia Kaczówka (kl. VI),  III miejsce Klaudia Koziara (kl. VI).

22.01.2012

Jak ryby w wodzie...

Uczniowie naszej Szkoły w 2011 roku brali udział w zawodach  „Pływackie czwartki o puchar Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej". Po podsumowaniu wyników najlepsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych zajęli:

16.01.2012

Międzynarodowy Dzień Pokoju

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pokoju uczniowie klasy IV przygotowali uroczysty apel. Na początku przedstawili genezę tego święta, następnie recytowali wiersze mówiące o stosunku człowieka do człowieka. Występ uświetniła piosenka pt. „Znak pokoju”, która w bardzo wymowny sposób zachęcała wszystkich, by porzucili  żal, gniew, a  w życiu codziennym kierowali się wrażliwością, mądrością i pozytywnym nastawieniem do drugiego człowieka.

13.01.2012

Matematyczny sukces

Znamy  już wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Pingwin, o którym informowaliśmy w aktualnościach z 11 grudnia 2011 r. W konkursie wzięło udział 1475 uczniów. Nasi szóstoklasiści wypadli  rewelacyjnie. 

13.01.2012

Próbny Sprawdzian Szóstoklasisty

12 stycznia  uczniowie klasy szóstej zmierzyli się z PRÓBNYM SPRAWDZIANEM SZÓSTOKLASISTY Z OPERONEM. To już drugi próbny sprawdzian w tym roku szkolnym (wcześniej pisali z GWO, wyniki poznamy 15 stycznia) .

13.01.2012

Konkurs kolęd w języku angielskim

11 stycznia 2012r. odbył się Konkurs Kolęd i Piosenek Świątecznych Śpiewanych w Języku Angielskim. Na tle świątecznej dekoracji 19 wykonawców z klas I–VI przedstawiło piękne prezentacje wokalno–taneczne dostarczając zgromadzonej publiczności wspaniałych przeżyć. A oto zdobywcy najwyższych not:

27.12.2011

VIII Małopolski Sprawdzian Wiedzy z Języka Angielskiego

5 grudnia 2011r. pięcioro uczniów naszej Szkoły wzięło udział w I etapie VIII Małopolskiego Sprawdzianu Wiedzy z Języka Angielskiego. 21 grudnia ogłoszono listę 197 osób, które zakwalifikowały się do następnego etapu. Wśród nich znalazło się troje uczniów z naszej szkoły:

27.12.2011

Spotkanie opłatkowe

22 grudnia w naszej Szkole odbyło się spotkanie opłatkowe, na które przybyli zaproszeni  goście w osobach: Pani Wójt Gminy,  Przewodniczący Rady Gminy oraz Dyrektor GCKiCz. Uroczystość rozpoczął  Ksiądz Proboszcz, który wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój i zwrócił młodzieży uwagę, aby podczas występu nie skupiała się tylko na grze aktorów, ale wsłuchała się w słowa Ewangelii i odnalazła głęboki sens zbliżających się Świąt. Następnie wszyscy zebrani obejrzeli Jasełka w wykonaniu uczniów klas I – III. Po występie głos zabrał Pan Dyrektor, który podziękował uczniom za piękny występ oraz złożył wszystkim życzenia świąteczne. Również Pani Wójt w swoim wystąpieniu pogratulowała małym artystom wspaniałej gry i złożyła życzenia świąteczne. Uroczystość zakończyło wspólne łamanie się opłatkiem.

21.12.2011

Życzenia świąteczne

Piękna jest radość w Święta, ciepłe są myśli o bliskich,

11.12.2011

Zebranie z Rodzicami

13 grudnia (wtorek) o godzinie 16 00 odbędzie się zebranie z rodzicami. Serdecznie zapraszamy.

11.12.2011

Mikołajki

Na 6 grudnia wszyscy czekaliśmy  z niecierpliwością. I opłaciło się. Tradycyjnie juz odwiedził nas Święty Mikołaj. Osobiście pojawił sie tylko w klasach I - III, a uczniom z klas IV - VI podrzucił prezenty. Czyżby mieli coś na sumieniu...

11.12.2011

Pingwin

29 listopada 10 uczniów klasy VI wzięło udział w ogólnopolskim konkursie matematycznym Pingwin. Jak im poszło? Chyba dobrze. Wyniki poznamy 18 stycznia.

11.12.2011

Andrzejki

23 listopada uczniowie klas IV - VI wzięli udział w zabawie andrzejkowej. Świetna muzyka, starannie dobrane wróżby i konkursy sprawiły, że wszyscy bawili się doskonale. O zapewnienie odpowiedniej dawki energii zadbali nasi wspaniali Rodzice, którzy przygotowali wykwintny poczęstunek.

27.11.2011

Złote Gody

     W dniu 19 listopada 2011r. w naszej Szkole już po raz kolejny miała miejsce gminna  uroczystość 50-lecia pożycia małżeńskiego czyli ,,Złote Gody”.

16.11.2011

Ślubowanie uczniów klasy I

10 listopada 2011 roku w naszej Szkole odbyło się uroczyste przyjęcie pierwszoklasistów w poczet uczniów. Na wstępie otuchy pierwszakom dodali koleżanki i koledzy z klasy VI, składając także życzenia ,,...by w zabawie rośli geniusze i rosły talenty, a Panie by nie żałowały i pochwały, i zachęty...". Potem trzecioklasiści dawali dobre rady młodszym kolegom i obiecywali chęć służenia pomocą w razie potrzeby. Następnie uczniowie klasy I zaprezentowali swoje zdolności muzyczno-taneczne i recytatorskie w krótkim występie. Zapewnili, że ,,pożegnali zabawki przedszkola" i są gotowi uczyć się pilnie. Na koniec złożyli Ślubowanie na Sztandar Szkoły, a Pan Dyrektor pasował każdego, tradycyjnie szablą, na ucznia. Uroczystość zakończyło wręczenie pamiątkowych dyplomów  i upominków od rodziców, po czym dzieci udały się na poczęstunek do swojej klasy. (BB) 

11.11.2011

Święto Patrona Szkoły

10 listopada bieżącego roku w naszej Szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji odzyskania Niepodległości. Akademia była połączona ze Świętem Patrona Szkoły mjr Henryka Sucharskiego.

17.10.2011

Święto Edukacji Narodowej

   14 października 2011r. w naszej Szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji  Święta Edukacji Narodowej, którą przygotowali Uczniowie kl. II i III. Na uroczystości obecni byli: Dyrektor Szkoły - Pan mgr Jerzy Misterka, Nauczyciele, Pracownicy obsługi, Rodzice i Uczniowie. Na program  artystyczny złożyły się: wiersze, piosenki wraz z oprawą taneczną, scenki humorystyczne z życia szkoły, dedykacje muzyczne wykonane przez  uczennice: Natalię Koziara z kl. V i  Angelikę Niejadlik z kl.VI.

05.11.2011

Zebranie z Rodzicami

Miło nam poinformować, że pierwsze w tym roku spotkanie z Rodzicami odbędzie się 11 października (wtorek) o godzinie 16 00 .

12.09.2011

Budowa hali

Trwa rozbudowa szkoły. W nowym skrzydle znajduje sie hala sportowa oraz 4 sale lekcyjne. Z radością patrzymy, jak z dnia na dzień powiększa się nasza szkoła. Z niecierpliwością oczekujemy pierwszych zajęć  z wychowania fizycznego na nowej hali. Przewidywany termin zakończenia prac - kwiecień 2012r.

02.09.2011

Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012

Wakacje szybko się skończyły. 1 września, po ponad dwumiesięcznym okresie odpoczynku, pełni zapału wróciliśmy do pracy. Przed nami długi rok szkolny, bo następne wakacje rozpoczną się dopiero 30 czerwca 2012r.